Medycyna estetyczna leczy wypadanie włosów

Medycyna estetyczna leczy wypadanie włosów

Przeszczep włosów, czyli jak medycyna estetyczna leczy wypadanie włosów: łysienie to problem, z którym codziennie boryka się duża liczba mężczyzn. Wypadanie włosów może mieć wiele różnych przyczyn – hormonalne, genetyczne, różne choroby. Do niedawna był to problem nie do rozwiązania, na szczęście dzisiaj medycyna estetyczna jest w stanie odwrócić proces wypadania włosów. Rozwiązaniem mogą być przeszczepy włosów.

Wypadanie włosów jest źródłem kompleksu

Chociaż przekonanie, że „mędrcy nie mają włosów na głowie” utrzymuje się w tradycji i tradycji, dla wielu mężczyzn nie jest to pocieszenie. Wypadanie włosów, nawet częściowe, często przekłada się na poważny stan cery i utratę pewności siebie. Jest to bezpośrednio związane ze starzeniem się, utratą witalności i energii seksualnej. To dlatego wielu mężczyzn jest w stanie dużo zapłacić, aby uzyskać gęstą i piękną fryzurę. Na szczęście medycyna estetyczna zna możliwość zatrzymania procesu wypadania włosów – przeszczep włosów.

Co to jest przeszczep włosów?

Medycyna estetyczna leczy wypadanie włosów
Medycyna estetyczna leczy wypadanie włosów

Wiele osób z pewnością zastanawia się teraz, na czym polega przeszczep włosów. Współczesna medycyna estetyczna opiera się na najnowocześniejszych metodach, dlatego stosowane do niedawna inwazyjne techniki związane z bólem i bliznami na szczęście należą już do przeszłości. Obecnie przeszczepy włosów wykonywane są ręcznie przez lekarzy lub specjalnie przystosowane roboty.

Przeszczep pojedyncze mieszki włosowe z dowolnego miejsca na ciele w miejsca, które ich szczególnie potrzebują. Głównie skóra głowy, ale tak naprawdę możemy wybrać dowolny obszar. Przeszczepione włosy po pewnym czasie wypadają i są zastępowane nowymi włosami naturalnymi. Operacja przeszczepu włosów jest dostępna dla wszystkich rodzajów wypadania włosów – w tym łysienia androgenowego i bliznowaciejącego.

Dzięki technikom oferowanym przez medycynę estetyczną rezultaty przeszczepu włosów na pierwszy rzut oka są bardzo pozytywne. Efektem tego zabiegu jest zauważalne pogrubienie naszych naturalnych włosów tam, gdzie do tej pory myśleliśmy, że to nie wystarczy. Dzięki temu programowi możemy na zawsze zrezygnować z akcesoriów takich jak peruki czy peruki.

Dla kogo przeznaczony jest przeszczep włosów?

Medycyna estetyczna uczyniła przeszczep włosów idealnym zabiegiem dla wszystkich mężczyzn, którzy cierpią na łysienie spowodowane zaburzeniami hormonalnymi lub dziedzicznością. Wiele osób zastanawia się, czy są jakieś przeciwwskazania do zabiegu. Oczywiście, jak w przypadku każdego zabiegu medycyny estetycznej, przed jego wykonaniem obowiązkowa jest konsultacja lekarska, podczas której przechodzimy szczegółowy wywiad. Ma na celu wykluczenie wszystkich możliwych przeciwwskazań, których nie ma wiele, ale należy je wziąć pod uwagę.

Jak w przypadku każdego zabiegu medycznego, również tutaj należy wziąć pod uwagę ewentualne przeciwwskazania. Wśród nich można wymienić następujące:

  • aktywny rak w czasie operacji,
  • niestabilna choroba układu krążenia,
  • niestabilna cukrzyca,
  • zapalenie skóry,
  • łysienie plackowate.

Przeciwwskazań medycznych jest niewiele, jednak dla własnego bezpieczeństwa przed każdym zabiegiem przeszczepu włosów należy wykluczyć ich występowanie. W przypadku cukrzycy czy chorób układu krążenia są przeciwwskazaniami tylko wtedy, gdy są niestabilne, czyli jesteśmy w trakcie leczenia lub jeszcze nie rozpoczęliśmy leczenia. W przypadku schorzeń przewlekłych, na które przyjmujemy leki i jesteśmy stabilni, mamy niemal pewność, że nie będą one przeciwwskazaniami.

Czy przeszczep włosów jest bolesny?

Strach przed bólem, bliznami i długotrwałą rekonwalescencją doprowadził wielu do rezygnacji z możliwości oferowanych przez medycynę estetyczną. Jednak jeśli chodzi o przeszczepy włosów wykonywane w nowoczesnych gabinetach, nie ma się czym martwić. Metoda stosowana podczas zabiegu jest całkowicie bezinwazyjna i wykonywana jest w znieczuleniu miejscowym. Możemy więc być absolutnie pewni, że podczas jego trwania nie odczujemy bólu ani dyskomfortu.

Jednym z najczęstszych problemów jest również problem blizn pooperacyjnych. Ten strach wywodzi się z czasów, gdy przeszczepy włosów wymagały odrywania kawałków skóry i używania wielu szwów. Na szczęście skalpele są obecnie niedostępne, więc blizny pooperacyjne i obrzęki są nieznaczne i prawie niewidoczne. Poza tym bardzo szybko znikają.

Ważna jest też kwestia regeneracji. Po zabiegu utrzymuje się do dwóch tygodni. W tym czasie wszelkie zaczerwienienia zniknęły. W tym czasie zaleca się nie używać nakryć głowy i zwracać szczególną uwagę na leczony obszar. Nie powinny być narażone na zabrudzenia i zanieczyszczenia. Bądźmy też przygotowani na to, że po pewnym czasie przeszczepione włosy wejdą w fazę telogenu i zaczną wypadać. Zamiast tego po krótkim czasie pojawią się nowe – zupełnie naturalnie.