Kremacja zwierząt Szczecin

Kremacja zwierząt Szczecin

Kremacja zwierząt Szczecin: kiedy nadchodzi ten bardzo smutny dzień i właściciel musi podjąć decyzję o uśpieniu zwierzęcia, pojawia się kolejne pytanie – jak pochować ukochanego psa lub kota? Najczęściej decyduje się na ogólną kremację zwierzęcia, w której to przypadku właściciel otrzymuje niewielką ilość prochów. Jednak coraz powszechniejsze staje się indywidualne kremowanie zwierząt, a zrozpaczony właściciel może w tym uczestniczyć lub otrzymać metrykę początku i urnę z prochami.

Kremacja zwierząt w Szczecinie

Przez wiele lat, kiedy kot, pies i królik mieszkali z tobą i oddawali swoją miłość, stał się członkiem rodziny. Musieliśmy godnie pożegnać naszych czworonożnych przyjaciół. Powszechna i indywidualna kremacja po śmierci zwierzęcia to słuszna decyzja. W prostych i zrozumiałych słowach kremacja to spalenie zwłok. Rytuał znany jest od czasów starożytnego Rzymu i starożytnej Grecji.

Kremacja zwierząt Szczecin
Kremacja zwierząt Szczecin

Czy mogę sam pochować swojego zwierzaka? To niemożliwe, nielegalne, a z sanitarnego punktu widzenia zakopywanie zwierząt pod drzewami w lesie jest złe i karalne. Dzikie zwierzęta mogą wykopywać zwłoki, które czasami mogą przenosić choroby nie tylko na nie, ale także na inne zwierzęta lub ludzi spacerujących po lesie.

Szczecin posiada legalny i oficjalny cmentarz dla zwierząt, na którym można pochować swojego pupila, poddać kremacji i złożyć jego ciało w wyznaczonym miejscu lub zabrać urnę do domu. Korzystając z usług Szczecińskiego Krematorium Zwierząt mogą Państwo liczyć na odbiór i transport zwłok oraz dostarczenie urny z prochami do właściciela zwierzęcia. Aby zwierzę mogło odbyć ostatnią podróż i zrobić to w cywilizowany sposób, tak jak to ma miejsce od dawna w krajach rozwiniętych, zapewnione są podstawowe usługi, takie jak kremacja.

Na czym polega ogólna kremacja zwierząt w Szczecinie?

Po śmierci lub eutanazji zwierzęcia przybywa weterynarz, aby zabrać martwe zwierzę do krematorium. Tam jego szczątki umieszczono w specjalnym pomieszczeniu, w którym utrzymywano temperaturę co najmniej 850 stopni. Typowa kremacja polega na umieszczeniu kilku ciał w piecu, a następnie ich spaleniu. Skremowane prochy są transportowane do specjalnie wyznaczonego miejsca do pochówku.

Na czym polega kremacja w Szczecinie?

Indywidualna kremacja zwierząt odbywa się w porozumieniu z właścicielem. Oznacza to, że kremacja odbędzie się albo w dniu dostarczenia szczątków, albo w innym dniu wskazanym przez samego właściciela. Właściciel mógł być obecny przy indywidualnej kremacji zwierzęcia w Szczecinie i było nagranie wideo. W przypadku oddzielnej kremacji kotów i psów kremacja zwłok odbywa się w oddzielnym pomieszczeniu, co pozwala na uzyskanie prochów tylko z jednego ciała. Prochy wracają do właściciela w urnie. Na życzenie krematoria dla zwierząt mogą dostarczyć urny porcelanowe lub ceramiczne.

Szczecińskie zasady kremacji zwierząt

Zwierzęta nie lądują na wysypiskach! Pracownicy krematorium dla zwierząt w Szczecinie uznali to za niemoralne i niesprawiedliwe w porównaniu z innymi. Ich zasady to po prostu uczciwa praca i transport martwych zwierząt do krematorium. Ogólna lub indywidualna kremacja zwierząt, a także kremacja z udziałem właściciela i nagranie wideo samej kremacji.

Opieka nad martwymi zwierzętami

Wszyscy lekarze weterynarii dokonujący eutanazji i personel kremujący zwierzęta obchodzą się z ich ciałami z wielką ostrożnością. Ich główną zasadą w tym procesie jest traktowanie czworonożnego przyjaciela z godnością. Koszt kremacji zwierząt w Szczecinie jest stały i określony w cenniku, w zależności od wagi.

Ceny kremacji zwierząt w Szczecinie

Prawo zabrania grzebania zwłok zwierząt w pobliżu siedzib ludzkich. Aby obejść zakaz i z szacunkiem pochować szczątki zmarłego zwierzęcia w domu lub w jego ulubionym miejscu, można skorzystać z usługi kremacji. Wystarczy zadzwonić do firmy zajmującej się kremacją zwierząt w Szczecinie po konsultację, realizację imprezy i szybkie załatwienie biurokratycznych niuansów. Następnie specjalista przyjedzie pod wskazany adres, zabierze zwierzę do krematorium i z szacunkiem potraktuje jego zwłoki.

Kremacja zwierząt w Szczecinie obejmuje:

  • Idź do weterynarza i dokonaj eutanazji w domu, jeśli śmierć uratuje zwierzaka przed jakimikolwiek torturami.
  • Specjalistyczne transporty i torby są zapewniane przez przeszkolony personel do transportu zwłok.
  • Dodaj zdjęcie do urny, aby zachować osobowość przyjaciela i jego pamięć na długo.

Po kremacji Twojego zwierzaka możesz postawić elegancką urnę na półce w swoim domu jako stałą pamiątkę po zmarłym towarzyszu. Klienci mają do wyboru wiele opcji, od tanich przedmiotów plastikowych po fantazyjne zastawy stołowe wykonane z granitu lub marmuru i inkrustowane metalami szlachetnymi. Można je złożyć w grobie na cmentarzu dla zwierząt lub trzymać w mieszkaniu. Wielu wolało godnie wysłać swojego ukochanego psa lub kota do innego świata, oddając hołd i nakazując kremację zwierzęcia w Szczecinie.