Jak długo działają wszywki alkoholowe?

Jak długo działają wszywki alkoholowe?

Jak długo działają wszywki alkoholowe? Ośrodki leczenia alkoholizmu to miejsca, w których na co dzień leczy się wiele osób. Nic dziwnego, skoro problemy z alkoholem są powszechne. Alkoholizm dotyka ludzi w każdym wieku, niezależnie od statusu społecznego czy zainteresowań. Oczywiście przyczynia się do tego wiele naszych czynników ryzyka rozwoju alkoholizmu. Jeśli jednak rozwinie się uzależnienie, walka z nim wydaje się najlepszym rozwiązaniem. Jednak nie zawsze musimy decydować się na ośrodek leczenia alkoholizmu. Alternatywą dla tego zabiegu może być wszywka. Należy jednak pamiętać, że samo wstawienie z pewnością nie wystarczy. Jak długo działają wszywki alkoholowe?

Co to jest wszywka alkoholowa i jak działa?

Terapia antyalkoholowa jest niezbędna, jeśli chcemy pozbyć się tego problemu. Wielu decyduje się na tak zwane wszywki alkoholowe. Niestety nie jest to rozwiązanie, w którym liczą się same zalety, choć niektórym może się to wydawać proste. Przede wszystkim warto wspomnieć, że wszyty preparat nazywa się Esperalu https://odoklinika.pl/esperal-poznan-wszywki/. Ten preparat zawiera substancję zwaną disulfiramem. Najważniejszym zadaniem tego preparatu jest uniemożliwienie alkoholikowi dostępu do produktu, od którego jest uzależniony. Oczywiście mówimy o alkoholu. Wbrew pozorom można sobie pozwolić nie tylko na mocne alkohole, ale także na wino czy piwo.

Jak działają wszywki alkoholowe? Otóż ​​po założeniu szwów organizm bardzo źle metabolizuje alkohol. Niestety wiąże się to z wieloma skutkami ubocznymi. Bóle brzucha, nudności, zawroty głowy i halucynacje z pewnością wystąpią u osób spożywających alkohol po wszyciu Esperalu. Dlatego jeśli zdecydujemy się na wszywkę, lepiej nie dotykać alkoholu. Wielu, którzy sięgnęli po drinka mimo rozkładówki, skarżyło się na zły humor. Z tego powodu większość ludzi nie będzie ponownie narażona na kontakt z alkoholem. Trzeba jednak dobrze przemyśleć szycie Esperala. W przeciwnym razie możemy żałować podjętej decyzji.

Po jakim czasie wszywki alkoholowe przestają działać?

Jak długo działają wszywki alkoholowe?
Jak długo działają wszywki alkoholowe?

Wiele osób zastanawia się, po jakim czasie wszywki alkoholowe przestają działać. Bez odkrycia tego nie warto podejmować decyzji o zszyciu Esperala. Udowodniono, że Esperal działa przez około 8-10 miesięcy. Jednak w niektórych przypadkach czas trwania Esperalu może być nieco dłuższy. Czas działania preparatu jest wystarczająco długi, aby alkoholicy mogli rozpocząć kurację. Trzeba mieć świadomość, że same wszywki nie leczą alkoholizmu. Niestety leczenie uzależnienia od alkoholu wymaga dużo cierpliwości i samozaparcia.

Warto zastanowić się, czy lepszym rozwiązaniem jest leczenie w ośrodku zamkniętym, czy leczenie ambulatoryjne. Najlepiej skontaktować się z doświadczonym lekarzem, najlepiej psychiatrą. Oprócz leczenia psychiatrycznego prowadzona będzie psychoterapia. Dobrze, jeśli zdecydujesz się na psychoterapię z doświadczonym terapeutą, który specjalizuje się w leczeniu uzależnień. Dobrym pomysłem byłaby również terapia zajęciowa, a także zaangażowanie się w grupy wsparcia. Dzięki grupom wsparcia możliwe jest dzielenie się radami radzenia sobie z innymi alkoholikami. Dzięki wsparciu innych Twoje problemy będą łatwiejsze do rozwiązania.

Jak leczyć alkoholizm, żeby się nie powtórzył?

Jeśli ambulatoryjne leczenie alkoholizmu nie działa, możesz zdecydować się na hospitalizację. Instytucje alkoholików są dla wielu miejscami negatywnych skojarzeń. Jednak w wielu przypadkach konieczna jest terapia zamykająca. Możesz wybrać ośrodki, które działają w ramach NFZ, gdyż leczenie jest tam bezpłatne. Należy jednak pamiętać, że w takich ośrodkach leczonych jest wielu pacjentów. Tego typu ośrodki są często przepełnione i trudno do nich dotrzeć. Alternatywą dla ogólnopolskich ośrodków leczenia odwykowego są prywatne ośrodki leczenia alkoholizmu. Warunki w tych ośrodkach są zdecydowanie lepsze niż w ośrodkach państwowych.

Nie należy jednak zapominać, że leczenie alkoholizmu w ośrodkach zamkniętych jest trudne. Jeśli jednak chcemy poprawić własne zdrowie, zalecana jest izolacja od innych i z dala od znajomego otoczenia. Jednak dobrze byłoby mieć wsparcie najbliższych. Im większe mamy wsparcie, tym łatwiej nam uporać się z problemami powodowanymi przez alkoholizm. Warto też uzbroić się w cierpliwość. Efekty leczenia alkoholizmu nie są od razu widoczne. U jednych pojawią się wcześniej, u innych później. Należy również pamiętać, że alkoholizm to choroba, która lubi wracać.

Aby zapobiec nawrotowi alkoholizmu, najlepiej znaleźć sobie jakieś zajęcie. Na przykład możesz skupić się na hobby. Warto również zwrócić uwagę na odpowiednio zbilansowaną dietę. Wskazana jest rezygnacja z przetworzonych dań typu fast food, które mogą obciążać narządy wewnętrzne. Trzeba pamiętać, że alkohol i tak je zniszczy.