Jak dbać o skórę dziecka

Jak dbać o skórę dziecka

Jak dbać o skórę dziecka, a czego unikać? jesteś w ciąży W takim razie musisz być bardzo szczęśliwy i nie możesz się doczekać przybycia nowego członka rodziny. Dla rodziców dziecko jest powodem do dumy i szczęścia. Jednak kiedy się urodził, był mały, bezbronny i bezbronny. Potrzebuje uwagi rodziców, którzy będą się nim opiekować, karmić, przewijać i przytulać. Wydaje się, że opieka nad takim maluszkiem to prosta sprawa, bo potrafi tylko jeść, spać i kamuflować się, to wszystko. Jednocześnie wygląda zupełnie inaczej.

Małe dziecko ma też dużo stresu i pytań „co jeśli jest przeziębione?”, „jak często mam go kąpać?”, „co jeśli płacze a ja go nie słyszę?” i wiele innych niewiadomych. Czasami u dzieci rozwijają się również alergie skórne, wysypki lub inne trudne do leczenia choroby skóry. Powstaje pytanie: skąd się biorą, skoro dzieci piją tylko mleko matki. Pierwszą rzeczą, na którą należy zwrócić uwagę, jest dieta matki. Musimy pamiętać, że jeśli w tym czasie będziemy jeść przetworzone, niezdrowe, ubogie w warzywa i owoce mleko będzie złej jakości. Jeśli mama dziecka zdrowo się odżywia, to przyczyny należy szukać w kosmetykach dziecka lub proszku do prania ubranek dziecka.

Ekologiczny płyn do prania

Standardowy detergent do prania zawiera wiele substancji chemicznych, które są szkodliwe nie tylko dla środowiska, ale także dla naszego zdrowia fizycznego. U osób o delikatnej i podrażnionej skórze detergent często może powodować reakcje alergiczne, wysypki, pęcherze i wiele innych dolegliwości. Jeśli takie są skutki stosowania proszków chemicznych u dorosłych, pomyśl o bardzo delikatnej skórze dziecka. Dlatego warto zainwestować w droższy puder naturalny, najlepiej taki z półki bio. Innym rozwiązaniem jest kupowanie naturalnych mydeł z dobrymi składnikami – pamiętaj, że wbrew opiniom szare mydła mają kiepski skład i dlatego się nie nadają. Najlepiej szukać ekologicznych mydeł, które składają się wyłącznie z niezbędnych składników, takich jak oleje i ługi.

Jeśli nie masz rozumu, by czytać składy i sprawdzać, które mydła działają, a które nie, możesz postawić na domowe sposoby i czerpać je prosto z natury. Wszystko, czego potrzebujemy, to kilka orzechów wrzuconych do torby. Wkładamy je do pralki razem z praniem. Polskim odpowiednikiem myjących orzechów jest popularny kasztanowiec. Ten ma również właściwości oczyszczające. Z rośliny bogatej w saponiny możemy wyróżnić także mydlnicę, która również doskonale pierze dziecięce ubranka. Co najważniejsze, tego rodzaju naturalne pudry są niedrażniące, hipoalergiczne i bezzapachowe.

Jakie składniki zawierają kosmetyki dla dzieci?

To, czym się leczysz, jest bardzo ważne dla skóry Twojego dziecka. Pamiętaj, że kupowanie kosmetyków dla niemowląt w dziale dziecięcym supermarketu to zły pomysł. Często wszędzie znajdujemy reklamy konkurencyjnych marek, które niestety nie robią nic dobrego dla skóry naszych dzieci. Co znajdziemy w tych kosmetykach?

  • Pierwsza to pochodne ropy naftowej, takie jak parafina, olej mineralny i wazelina. Substancje te nie odżywiają skóry, zatykają pory i utrudniają oddychanie skóry, powodując jej wysuszenie, ponieważ tworzą warstwę nieprzepuszczalną dla substancji aktywnych.
  • Kolejną niebezpieczną substancją są SLS, SLES i ich pochodne. To silne detergenty, które usuną ze skóry cały tłuszcz i warstwę ochronną. Mogą podrażniać i wysuszać skórę, a w skrajnych przypadkach nawet powodować wypadanie włosów.
  • Następnie możemy dodać syntetyczne konserwanty, jakimi są parabeny. Ich ogromnym minusem jest „fałszywy” estrogen, który może mieć wpływ na problemy hormonalne w przyszłości
  • Inną kwestią jest to, że emulgatory PEG lub PPG są rakotwórcze.
  • Niebezpieczne dla skóry mogą być również syntetyczne zapachy, często ukryte pod słowem perfumy lub perfumy. Mogą powodować podrażnienia i alergie.

Gdzie mogę kupić kosmetyki dla dzieci?

Jak dbać o skórę dziecka
Jak dbać o skórę dziecka

Kosmetyki sprzedawane w supermarketach pełne są szkodliwych dla skóry chemikaliów.Gdzie mogę kupić potrzebne dzieciom rzeczy? Najlepiej kupować w sklepach zielarskich i ekologicznych lub szukać kosmetyków z dobrymi składnikami w internecie. Oczywiście na forum znajdziemy również informacje o wybranych kosmetykach i bezpieczeństwie ich składników.

Jeśli chcesz mieć pewność, co dostaje się do krwi Twojego dziecka, możesz zrezygnować z komercyjnych kosmetyków i używać naturalnych olejków do pielęgnacji skóry dziecka. Idealnie łączy się z: olejem ze słodkich migdałów, olejem lnianym, olejem z pestek winogron, olejem z pestek malin, olejem arganowym, masłem shea i nie tylko. Wybory są ogromne. Pamiętaj tylko, aby wybierać oleje nierafinowane i tłoczone na zimno.

Kąpiąc dziecko, możesz wybrać produkty posiadające certyfikaty biologiczno-ekologiczne lub samodzielnie przygotować płyn do kąpieli bez użycia płynu. Noworodki i starsze dzieci nie potrzebują do prania szczególnie silnych detergentów. Po prostu dodaj mleko lub skrobię do wody. Wystarczy do umycia delikatnej skóry dziecka.