Czym są notatki ze szkicu?

Czym są notatki ze szkicu?

Czym są notatki ze szkicu? Czy kiedykolwiek pracowałeś ze złożonymi koncepcjami, których wyjaśnienie zajmowało dużo miejsca w twoim skoroszycie, i miałeś trudności ze zrozumieniem tego, co zostało udokumentowane? Od dawna na pierwszy plan wysuwają się różne technologie wizyjne, które wspierają proces zapamiętywania danych. Korzystają z nich studenci, uczestnicy różnego rodzaju seminariów oraz podczas szkoleń i spotkań biznesowych. Możliwe, że sam już ćwiczyłeś tę umiejętność zapisywania informacji, nie wiedząc o tym.

W tym artykule odpowiemy na pytanie, czym jest notatka szkicowa. Czym różni się od równie popularnego zapisu graficznego? Kto może skorzystać z tej formy prezentacji informacji? Zostań z nami, a nie zawiedziesz się ani przez chwilę.

Notatki i efekty szkicu

Pytania postawione na różnych wykładach są skrupulatnie udokumentowane na różnych stronach zeszytu ćwiczeń. Tradycyjna metoda robienia notatek to technika liniowa polegająca na słownym opisie zadanego problemu. Zapis liniowy nie stanowi problemu dla osób, które szybko się uczą i mają fotograficzną pamięć. Nie każdy jest istotą nadrzędną. W dobie kultury obrazkowej memów popularną formą gromadzenia i manipulowania danymi są obrazy. Dawno temu naukowo udowodniono, że możemy szybciej zapamiętywać złożone zjawiska i hasła, używając obrazów do uproszczenia. Sketchnoting nas spotkał. czym on jest Używamy go nieświadomie, kiedy robimy notatki. Sketchnoting to graficzny zapis informacji. Nie jest to dzieło sztuki jak mistrzowski obraz, ale prosty szkic, który symbolizuje przesłanie zasłyszane na wykładzie lub szkoleniu biznesowym. Sporządzanie notatek szkicowych nie wymaga żadnych specjalnych upodobań, ukończenia określonej uczelni ani znajomości umiejętności. Jego istotą jest opisanie usłyszanych treści w sposób łatwy do zrozumienia, co sprawia, że ​​ludzie mimowolnie się kojarzą. Dzięki szkicowaniu łatwiej jest uchwycić prawdziwą istotę wykładu. Ponieważ szkicowanie jest niezwykle skuteczną formą pozyskiwania potencjalnych klientów ze spotkań biznesowych lub ważnych spotkań, jest popularne wśród dużych firm. Ich kierownictwo zdecydowało się zaprosić szkicowników, aby przekazali swoim pracownikom niezbędne informacje na temat technik wizualizacji treści. Sketchnoting można łatwo pomylić z zapisem graficznym. Gdzie przebiega linia podziału między tymi technologiami obrazowania treści? O tym poniżej.

Czym się różnią?

Czym są notatki ze szkicu?
Czym są notatki ze szkicu?

Czym są notatki ze szkicu? Wspomnieliśmy już o dwóch formach graficznego wyjaśnienia tego, co się słyszy. To notatki szkicowe i zapisy graficzne. Czy te dwa słowa znaczą to samo? Nie do końca. Uczestnicy szkolenia biznesowego siedzący gdzieś z tyłu sali wraz z innymi pracownikami mogą korzystać z Sketchnotes. Siedzi cicho i za pomocą prostych ilustracji symbolizuje problemy, które pojawiają się podczas treningu. Zagraj w gry słowotwórcze, aby wymyślić bardziej odpowiednią nazwę dla tej metody umieszczania informacji na kartce papieru, na przykład technika przez kolano. Notatki graficzne są zarówno podobne, jak i dość różne od notatek szkicu. Rejestratory graficzne owszem, umieszczają najważniejsze informacje na kartce w postaci graficznych skrótów myślowych, ale to jest publiczne. Stoi za wykładowcą lub osobą prowadzącą sesję, z flamastrem w dłoni, a przed dużą kartką, ilustrując najważniejsze zagadnienia pojawiające się podczas wykładu. Tak jak notatki szkicowe mogą być używane samodzielnie, aby szybciej zapamiętać i powiązać treść, notatki graficzne są formą pomocy skierowaną do słuchaczy wykładów. Pracę rejestratora wykresów można zabrać później i wykorzystać przy odświeżaniu wiedzy prezentowanej na sesji. Zajmijmy się teraz grupą docelową, której dedykowany jest sketchnoting.

Gdzie popularne są szkice?

Odpowiedź na to pytanie jest bardzo prosta. Wszędzie tam, gdzie potrzebujesz robić notatki i dokładnie je analizować. Mogą to być wykłady studenckie, podczas których prezentowane są zawiłe terminy, definicje czy procesy. Może to być również szkolenie dla pracowników, podczas którego przekazywana jest bardzo przydatna wiedza na temat strategii i koncepcji biznesowych. W końcu mogą to być różne spotkania biznesowe czy konferencje, podczas których zadawane są szczegółowe i bardzo ważne pytania. Społeczność biznesowa zwróciła uwagę na istotną rolę, jaką odgrywają rysownicy w wydobywaniu maksimum informacji z ich szkolenia. Nic więc dziwnego, że są chętnie zapraszani do współszkolenia kadry kierowniczej, aby zilustrować treści szkoleń i spotkań biznesowych. Dzięki ich ogromnej pomocy osoby odpowiedzialne za produkcję i sprzedaż wyników mogą łatwiej dotrzeć do swoich pracowników. Ilustrują różne tematy w formie symbolicznych, ale prostych odniesień narysowanych na tablicy. Sketchnoting, podobnie jak dokumentacja graficzna, ma drugorzędną rolę w biznesie iw przyszłości, jak jasno wygląda szkoła kreatywnego rysunku.