Co powinno mieć każde studio tatuażu?

Co powinno mieć każde studio tatuażu?

Co powinno mieć każde studio tatuażu? Nie każdy zainteresowany tatuażem zdaje sobie sprawę z tego, jak dużą uwagę należy poświęcić samemu urządzeniu. Do najważniejszych narzędzi należą nie tylko maszynki do golenia czy barwniki, ale także przedmioty, od których zależy bezpieczeństwo podczas tatuowania. Co to dokładnie jest? Ta wiedza będzie szczególnie przydatna, jeśli planujesz w najbliższym czasie odwiedzić studio tatuażu.

Maszynka jest niezbędnym narzędziem pracy każdego tatuażysty. Istnieją dwa podstawowe typy maszyn do tatuażu https://www.katalus.pl/tatuaze-a-starzenie-sie/ – rotacyjne i cewkowe. Występują w różnych rozmiarach i do pewnego stopnia ich zastosowania są również różne. Maszyna rotacyjna jest znacznie lżejsza niż maszyna spiralna, jest o połowę lżejsza od maszyny cewkowej i przebija skórę szybko i rytmicznie z dużą prędkością. Z tego powodu świetnie nadaje się do tworzenia konturów tatuażu, ale jest znacznie trudniejszy w obsłudze niż zwijarka; z tego powodu nie jest zalecany dla niewykwalifikowanych tatuatorów, zwłaszcza tych, którzy dopiero zaczynają naukę w tej dziedzinie. Maszynka rotacyjna wyposażona jest w silnik elektryczny, co jest głównym powodem, dla którego amatorzy nie powinni jej używać – niewykwalifikowani tatuatorzy mogliby przypadkowo uszkodzić skórę swoich klientów.

W silnikach obrotowych nastawy są zazwyczaj predefiniowane przez producenta – dlatego silniki cewkowe są bardziej chwalone przez profesjonalistów, ponieważ dają im więcej pola do działania. Ponadto te maszynki do golenia są bardziej precyzyjne, również dlatego, że są wolniejsze niż golarki rotacyjne. Na najlepszych maszynkach cewkowych ilość ustawień jest praktycznie nieograniczona, dlatego sprawdzają się one bez zarzutu na każdym etapie tatuowania. Która maszynka do golenia jest lepsza? Jest to sprawa bardzo osobista iw dużej mierze zależy od preferencji tatuatora. Nie musisz się martwić, który z nich zostanie wytatuowany, o ile pójdziesz do profesjonalnego studia tatuażu, w którym personel wie, co robi.

Co powinno mieć każde studio tatuażu?
Co powinno mieć każde studio tatuażu?

Chociaż wiedza o maszynkach do golenia jest bardziej przydatna dla artystów tatuażu niż dla ludzi, jeśli planujesz zrobić sobie tatuaż w najbliższej przyszłości, zdecydowanie musisz znać przynajmniej podstawy dotyczące korpusu noża. Po pierwsze, upewnij się, że w farbie, której będziesz używać, nie ma chemikaliów; jeśli dostaną się pod skórę, mogą spowodować niebezpieczne infekcje. Dla pewności zapytaj producenta tuszu, ponieważ niektóre salony nie używają profesjonalnych produktów od sprawdzonych producentów, zamiast tego – za niższą cenę – zamawiają swoje barwniki z serwisów takich jak Allegro czy Aliexpress, które zazwyczaj są produkowane w Chinach, cena jest znacznie niższa w stosunku do jakości markowych atramentów. Do najbardziej znanych marek należą Skin Candy, Kuro Sumi, Starbite, czy Eternal Ink, których wybór nie tylko gwarantuje bezpieczeństwo, ale także zapewnia długotrwałą pielęgnację tatuażu bez utraty jakości. Należy również zwrócić uwagę, czy zużyty tusz jest wyjęty z fabrycznie nowego, nieotwieranego wcześniej opakowania; dla 100% bezpieczeństwa w opakowaniu powinna być tatuowana tylko jedna osoba.

Inne podstawowe wyposażenie każdego studia tatuażu https://www.luckyseven.pl/ obejmuje sprzęt taki jak oświetlenie, stoliki boczne i taborety, ale większość z nich służy wyłącznie wygodzie tatuażysty, więc jako klient nie musisz się o to martwić. zainteresuj się przedmiotami jednorazowego użytku: igłami, rękawiczkami, maseczkami i wszystkim innym, co wymaga zachowania najwyższych standardów higieny. Podczas tatuowania igła przebija skórę tysiące razy, czyniąc ją bardzo podatną na infekcje. Nie bez powodu tatuatorzy muszą poddawać się regularnym badaniom lekarskim, a ich salony muszą być wyposażone zgodnie z najwyższymi standardami, w tym higienicznymi.

Sterylność studia tatuażu powinna być utrzymana na poziomie szpitala. Igły muszą być jednorazowe – dotknięcie igły, która wcześniej znajdowała się pod skórą innego klienta, stanowi poważne zagrożenie dla zdrowia. Dlatego nie ma nic złego w poproszeniu tatuatora o wykonanie igieł tylko na twoich oczach. Ponadto każde profesjonalne studio tatuażu musi być wyposażone w sprzęt do obróbki i sterylizacji narzędzi, najlepiej sprawdzają się powszechnie stosowane w medycynie autoklawy. Ponadto myjki ultradźwiękowe są również skuteczne ze względu na zdolność fal ultradźwiękowych do czyszczenia zakamarków i zakamarków, których standardowy sprzęt czyszczący nie jest w stanie. Wymagane są również pojemniki do recyklingu, w których tatuatorzy mają obowiązek wyrzucić wszystkie igły, chusteczki i rękawiczki i usunąć je nie później niż 48 godzin później.

Właśnie ze względu na 100% pewność higieny, warto przed wizytą odwiedzić studio tatuażu (obecnie zazwyczaj można umówić się na wizytę przez internet) – dzięki temu poznasz panujące tam standardy higieny.